Antalya'da 5 yıldızlı otelde yangın

Antalya'da 5 yıldızlı otelde yangın

 Yangın saat 17.15’de Dumlupınar Bulvarı’nda bulunan 5 yıldızlı Hotel Su’da meydana geldi. Otel mutfağındaki fritöz makinesinin alev alması sonucu çıkan yangın, baca yoluyla çatıya sıçradı. Çatıdaki izolasyon maddelerinin tutuşması sonucu büyüyen yangın nedeniyle korku dolu anlar yaşandı. Otel içine dolan yoğun duman nedeniyle odalarında mahsur kalan turistler, balkonlara çıkarak yardım istedi. Otel personeli tarafından odalarından çıkarılan çok sayıda turist, güvenlik şeridi dışına alınarak bir alanda bekletildi.

Olay yerine sevk edilen çok sayıda itfaiye ve sağlık ekibi, kısa sürede otele ulaştı. Balkonlarda mahsur kalan yaklaşık 10 turiste, itfaiye aracının merdiveniyle ulaşan itfaiye erleri, oksijen maskesi taktı. İtfaiye erleri eşliğinde otelden çıkarılan turistlerden bazılarına ayakta oksijen tedavisi uygulanırken, bazıları ise sağlık kontrolü için çevredeki hastanelere götürüldü. Basınçlı suyla alevlere müdahale eden itfaiye, mutfak ve çatıdaki yangını kontrol altına aldı. Duman tahliyesinin ardından dışarıda bekletilen turistler, bahçede yapılan sayımın ardından otele alındı.

Otelde yangın sırasında 500’e yakın müşteri bulunduğu kaydedildi. Mutfak ve çatıda inceleme yapan itfaiye ve polis ekipleri, yangınla ilgili soruşturma başlattı.

www.hurriyet.com.tr/gundem/23259810.asp

Copright @ 1998 -2015 - AB Teknik Hizmetler Ltd. Şti.