Davlumbaz Yangın Söndürme Sistemleri

Davlumbaz Yangın Söndürme Sistemleri

 VERİLERE GÖRE 

Her yıl dünyanın çeşitli yerlerinde çıkan küçük mutfak yangınları, gerekli önlemler alınmadığı için tüm yapıyı tehdit eder hale gelmektedir.Bu nedenle küçük bir mutfak yangını alışveriş merkezi, otel v.b. binaların tümüne zarar verdiğinden milyonlarca dolar maddi kayba aynı zamanda da iş ve hizmet kaybına sebep olmaktadır. Son derece basit ve ekonomik bir şekilde önlem almak, hasarı önlemede büyük oranda başarı sağlamaktadır.

Davlumbaz söndürme sistemleri mutfak davlumbaz yangınlarının söndürülmesinde en etkili çözümdür.

OTOMATİK:
 Boşaltma mekanizması algılama hattının devreye girmesi sonucu kızgın yağ yangınları için özel olarak geliştirilmiş düşük PH seviyesine sahip potasyum karbonat bazlı sıvı söndürücünün boşaltma hattından hızlı bir şekilde boşalmasını sağlar.

HIZLI:
 AB TEKNİK  söndürme sistemi otomatik bir sistemdir.Davlumbaz içine yerleştirilen eriyebilen metal detektörler sayesinde yangını çok hızlı bir şekilde algılar.

ETKİLİ SÖNDÜRME:
 Söndürücü sıvı nozullar vasıtası ile boşalarak yangının hızlı ve etkili bir şekilde söndürülmesini sağlar.Sıvı söndürücü kızgın yağ yangınları üzerinde köpük şeklinde bir battaniye oluşturarak alevlerin oksijen ile temasını keser.

AB TEKNİK  sıvı söndürücü kızgın yağ yangınları için özel olarak geliştirilmiştir.

YARDIMCI ELEMANLAR

MANUEL BOŞALTMA KOLU :
 Sistemin manuel olarak boşaltılmasını sağlar.

GAZ KESME VANASI :
 Yangın halinde mahale daha fazla yakıt girişini engeller.

ELEKTRİK KONTAĞI :
 Alarm sistemine sinyal vermek veya mutfaktaki elektrikli cihazları kapatmak için kullanılır.

ONAYLI: Davlumbaz söndürme sistemi tasarım,montaj ve malzeme özelliklerine dair kriterlerin belirlenmesi için TSE standartlarında yer almıyor ise öncelikle Avrupa birliği standartları ya da UL300 standartları dikkate alınmalıdır.

AB TEKNİK  Davlumbaz Söndürme Sistemleri UL300 standardına göre tasarlanmış ve NFPA 96, NFPA 17A'ya uygundur ve UL onaylıdır.

ESTETİK:
 AB TEKNİK  söndürme sisteminin davlumbaz içerisinde kalan ekipmanları krom kaplı, pirinç ya da paslanmaz malzemelerden imal edilir ve şık görünümlüdür.
AB TEKNİK  sıvı söndürücü düşük PH seviyesi ile mutfak ekipmanlarına zarar vermez ve kolaylıkla temizlenebilir.

BİNALARIN YANGINDAN KORUNMASI HAKKINDA YÖNETMELİK 09.09.2009 / 27344

MADDE 57- (1)
 Konutlar hariç olmak üzere, alışveriş merkezleri, yüksek binalar içinde bulunan mutfaklar ve yemek fabrikaları ile bir anda 100'den fazla kişiye hizmet veren mutfakların davlumbazlarına otomatik söndürme sistemi yapılması ve ocaklarda kullanılan gazın özelliklerine göre gaz algılama, gaz kesme ve uyarı tesisatının kurulması şarttır.

Hemen bilgi alın!

Copright @ 1998 -2015 - AB Teknik Hizmetler Ltd. Şti.
Bu sitede iyzico ile ödeme yapabilirsiniz.