Hizmetlerimiz Fabrikalarda ve Binalarda Endüstriyel Çatı Oluk Temizliği

Fabrikalarda ve Binalarda Endüstriyel Çatı Oluk Temizliği

 Fabrikalarda ve Binalarda Endüstriyel Çatı Oluk Temizliği

Mevsimlere bağlı olarak ,Sonbahar ve kış aylarında görülen sağanak yağmur yağışları ile birlikte fırtınanın sonucunda doğadaki canlılar ve bitkiler etkilenmektedir. Yaprakları dökülen ağaçlar, yerinden oynayarak taşınan taşlar ve kum taneleri; yağmur suyu ile birlikte sürüklenerek boruların ve giderlerin tıkanmasına neden olmaktadırlar. Tıkalı yağmur gideri için birikintileri temizlemek ve boru içlerinin boşaltılması gerekir. Robot makineler ile basınç uygulayarak tıkalı giderleri açmak mümkündür.

çatı yağmur süzgeci tıkanıklığı açma balkon gideri açan servis kamerayla süzgeç gideri görüntüleme Yağmur giderlerinin tıkanması çevrede su taşmasına neden olur. Giderlerin ve borularının temizlenmemesi sonucu atık birikimi ve parçaların depolanmasıyla sellere ve taşkınlara sebep olabilir. Aynı zamanda yağmur yağınca süzgeçten su çıkıyor ve suları geri tepiyorsa yağmur giderlerinin dolduğu anlamına gelir. Yağmur giderlerinin boşaltılması ve birikmiş atıkların içinden temizlenmesi gerekir. Genelde teras balkonların tıkanmasının nedeni, kum birikintisi ve çakıl taşlarından dolayı dolmaktadır.

Tıkalı Yağmurluk Gideri Açma Yöntemleri

 Yağmurluk gideri açma yöntemleri için ilk olarak yağmur giderlerindeki su geri tepme, su taşkınları, su çıkmaları, su yutmama gibi durumların gözlemlenmesi ile başlar. Eğer bu durumlar varsa yağmur gideri ve su borularının incelenmesi gerekecektir. Farklı bir balkon terası tıkanması açma yöntemi ise yüksek basınçta su basılmasıdır. Aynı zamanda su çekiciler ve sondaj temizleyicileri ile giderlerin içindeki tıkanıklık oluşturucu atıklar parçalanıp temizlendiğinde, yağmur gideri açılmış olur.

 Yağmur giderleri bahçe, balkon, teras ve diğer birçok yere yerleştirilmiş olabilir. Bunun için yağmur yağdığında su taşkınları yaşanıyorsa yağmur giderlerinin olduğu bölmeler kontrol edilmelidir. Örneğin; teras balkon gideri açma yöntemlerinden biride pompalama yöntemidir. İçerideki birikmiş parçaları dışarıya çekmek ve su geri tepmelerini önlemek için pompalama malzemeleri ile gidere basınç uygulanır. Uygulanan basınç sonucunda geri tepen suların geriye gönderilmesi sağlanmış olur.

çatı yağmur süzgeci tıkanıklığı açma yağmur gideri problemleri süzgeç giderinde tıkanıklık açan servis

Giderin temizlenmesinin yanında birde açılma yöntemi vardır. İlk olarak giderin açılması gerekir. Tıkalı pimaş nasıl açılır diye soranlar için kolay ve basit bir tekniği vardır. Pimaşın olduğu açma kapama için tutulacak bölmesi bulunur. Bu bölmenin yukarıya yavaşça çekilerek kapağın açılışı gerçekleştirilir. Pimaşının açılması ile birlikte boşaltılması gereken su ya da temizlenmesi gereken birikinti atıkları varsa iç hazne uygun şekillerde temizlenir. Bu işlem sonucunda tıkalı yağmur giderleri kolay bir şekilde eski haline döndürülür.

 

 

 

 

 

 

7/24 Bize ulaşabilirsiniz
İstanbul Merkezimiz
Mecidiye Mah.
Fatih Bulvarı
No 413/3
Sultanbeyli/İstanbul
Telefon Numaralarımız
İstanbul: 0216 496 5 630
Ankara: 0850 433 56 30
Antalya: 0242 311 60 66
E-posta Adresimiz
bilgi@abteknik.com.tr

Copright @ 1998 -2015 - AB Teknik Hizmetler Ltd. Şti.

Bu sitede iyzico ile ödeme yapabilirsiniz.
Whatsapp ile ulaş! Hemen ara!